top of page

חברי המפלגה

מייסדי מפלגת "ישראל חופשית דמוקרטית בראשות אלי אבידר" הרימו יחד עמכם את ניסי המחאה בבלפור, ברחובות הערים, על הגשרים, בצמתים, בכבישי ישראל בקיץ, בחורף ובסגרים. אנו הריבון. יחד הנפנו את שלטי ודגלי ההגנה על ערכי הדמוקרטיה, הליברליזם, השוויון, חופש וזכויות הפרט, הדרישה לשקיפות שלטונית וציבורית, יחד נלחמנו בשחיתות, ודרשנו טוהר מידות מנבחרי ציבור בשירות ובמרחב הציבורי. זעקנו שנאשם בפלילים לא כשיר להקים ולכהן כראש ממשלה, שכהונה לא מוגבלת מעודדת ומחוללת שחיתות, ודרשנו הקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות. בזכות המאבק הבלתי נלאה שלכם, הוצאנו את הנאשם מבלפור, החלפנו ממשלה לא מתפקדת, שכל תכליתה הייתה לשרת אינטרסים אישיים של נאשם בפלילים וקידמנו ערכים ליברליים בממשלת השינוי.

 

אבל - בלפוריסט אחד בכנסת זה לא מספיק.
 

מפלגת "ישראל חופשית דמוקרטית בראשות אלי אבידר" תרים בכנסת הבאה את דגל המחאה. המפלגה תלחם בשחיתות, ביוקר המחיה, תלחם למען טוהר מידות, חירות הפרט, זכויות בעלי מוגבלויות, גמלאים, תקדם ערכים ליברליים. תלחם על מה שחשוב באמת.

1.png
Anchor 1

חברי מפלגה וראשי מטות

WhatsApp Image 2022-09-01 at 9.58.03 PM.jpeg

1. אלי אבידר

  • Twitter
@avidareli

יו"ר מפלגת "ישראל חופשית דמוקרטית בראשות אלי אבידר", השר וח"כ לשעבר

אלי אבידר הוא ח"כ ושר לשעבר בכנסת ה 24. מזרחן, יליד מצרים, היה בעברו מפעיל סוכנים באמ"ן, שירת במשך 16 שנים כאיש כאיש משרד החוץ, בין היתר כיועצו המדיני של שר החוץ וכראש הנציגות הישראלית בקטאר. לאחר מכן כיהן כמנכ"ל קבוצת מכון היהלומים, המייסד והיו"ר של "הפורום למזרח תיכון חכם". ופרשן בנושאי בנושאי המזרח בכלי התקשורת הישראליים, הערביים והזרים.

מבולטי ומובילי מחאת בלפור עם החמרת הסגרים ומגבלות הקורונה, התנגד לערפל שהושת על הפרוטוקולים של הכנסת והממשלה במהלך הקורונה, והוביל תנועה שזיכתה אזרחים תמימים רבים מהתקנות הלא חוקיות שהושתתו במהלך הסגרים.

חברי המפלגה

זוהי רשימת המפלגה "ישראל חופשית דמוקרטית"

רקע להקמת המפלגה

הסכנה בבחירות הקרובות לגוש השינוי היא ציבור המוערך כ 5-7 מנדטים של ״לא הולכים להצביע״, על רקע אכזבתם מממשלת השינוי, מצביעים רבים שנענו ל״קמפיין הגוועלד״ בבחירות האחרונות של מפלגות כמו מר״צ, כחול לבן, ותקווה חדשה, שעד ליום הבחירות לא היה בטחון שיעברו את אחוז החסימה. לקריאת מפלגות יש עתיד, ישראל ביתנו והעבודה, שהיו מוכנות להקריב מנדטים אפשריים ודחקו במצביעים להצביע למר״צ, לכחול לבן, ולתקווה חדשה, כדי שיעברו את אחוז החסימה למען גוש השינוי, ומצביעים רבים נענו לפנייתם ול״קמפיין הגיוועלד״. אותם מצביעים המאוכזבים ממשלת השינוי לא יענו שוב ל״קמפיין גיוועלד״ ולקריאות ״זאב זאב…״ של המפלגות שאיכזבו אותם לאחר שנחלצו לעזרתן.

אלי אבידר פונה לאותם קולות מאוכזבים השוקלים ברצינות שלא להצביע, היות ולא מוצאים מפלגה לתת לה את קולם. כמי שהוכיח שפיו וליבו שווים ושפעל ללא לאות לקיים את התחייבות ממשלת השינוי לבוחרים ולעשות שינוי, להעביר את חוקי הנאשם והגבלת הכהונה ולהקים ועדת חקירה לפרשת הצוללות, מאמין שאותם קולות ימצאו במפלגה חדשה בה יהיה חבר, יחד עם נציגי מחאה וטוהר מידות אחרים, תהיה אלטרנטיבה ראויה לאמונם ולקולם.

הצטרפות של אלי לכל אחת מהמפלגות שאיכזבו תהיה לשם יחסי ציבור של אותם מפלגות, (ו״תבטיח״ את עתידו הפוליטי האישי של אלי אבידר) אבל לא תוסיף להן ולו קול אחד של מאוכזבי גוש השינוי, וקיימת סכנה שקולות בהיקף של 5-7 מנדטים ירדו לטמיון.

לכן אלי אבידר מקים בית פוליטי למאוכזבי גוש השינוי, שיפעל מתוך הכנסת לקיום התחייבויות גוש השינוי למצביעים ולדאוג לעתיד שפוי מכובד ומבטיח לאזרחי המדינה.

bottom of page