top of page

מטה ממשל

חיים שצ'ופק, ראש מטה 

3fc1d87f-ffcc-4341-8c66-004ec7607d2c.jpg

מפלגת ישראל חופשית דמוקרטית בראשות אלי אבידר תחזק את  הפרדת הרשויות בין הרשות המחוקקת, הכנסת, נציגת הריבון, האזרח, לבין הרשות המבצעת הממשלה, והרשות השופטת , ותקדם שקיפות וטוהר המידות בשירות ובמרחב הציבורי והתקשורתי,
במשטר דמוקרטי קיימת ״חומה״ בין הממשלה לאזרח, החומה הזו היא הכנסת הנבחרת ע״י הציבור.
תפקידה לדאוג שהחדירה לתחום הפרט והפגיעה בזכויותיו ע״י הממשלה, הרשות המבצעת, היא מינימלית ורק לאחר שהממשלה מיצתה את כל הצעדים שאין בהם פגיעה בכבוד האדם ובחירותו. 

ישראל חופשית דמוקרטית תפעל להשיב את הסמכויות לכנסת, הריבון,  ולהרחיב את סמכויותיה, תיקון לחוק יסוד הכנסת שיקנה לועדות הכנסת סמכויות לקיים שימוע, בכפוף להחלטת רוב חברי הועדה, עם יכולת הטלת סנקציות אישיות כלפי המעידים בפני הועדות או לנמנעים מכך.
הענקת סמכויות שימוע לועדות הכנסת, בדומה לסמכויות ועדות הסנאט והקונגרס בארה״ב, תביא בהכרח להגברת השקיפות, ולקידום טוהר מידות, כיום ועדות הכנסת מקיימות דיונים, ברובם בנוגע להצעות חוק, ומקצתן דיונים בנושאים כללים, בפועל אין לועדות הכנסת סמכויות, ולא אחת גורמים המוזמנים לועדה לרבות פקידי ציבור וממשלה, לעיתים בגיבוי שר/מנכ״ל, וגופים מתוקצבים מתעלמים מזימונים לועדות הכנסת, לועדות הסנאט והקונגרס בארה״ב סמכות לזמן, שרים, פקידי ציבור ואפילו גורמים פרטיים, צוקרברג, מנכ״ל בואינג, לעדות בפניהן, וקיימים סעיפי עונשין במקרים של אמירת שקר או המנעות מלהתייצב בפני הועדות,.

מטה המאבק בשחיתות

רפי רותם, ראש מטה 

רפי.png

המטה למלחמה בשחיתות, והעומד בראשו חושף השחיתות אביר איכות השלטון ומי שהוכרז ע״י האו״ם כאחד מחמשת חושפי השחיתות הבולטים בעולם שנרדפו ע״י השלטונות, יקדם מדיניות באמצעותה נבער את השחיתות מרשויות המדינה:
1. מאבק בלתי מתפשר בשחיתות. 
2. החמרת הענישה למושחתים.
3. דרישה לטוהר מידות וחובת דיווח על גילויי שחיתות מכל עובד/ת ציבור שנחשף/ה לשחיתות במסגרת מילוי תפקידו/ה, לא דיווחת/ה,
יהיו לכך השלכות משמעתיות לכל הפחות.

מטה שקיפות

לירי בורק שביט, ראש מטה 

WhatsApp Image 2022-09-06 at 10.40.01 AM.jpeg

ישראל חופשית מחוק סמכויות. חופשית מתקנות שעת חירום.
חופשית מחסיונות, חופשית מחדירה לפרטיות ואיכונים.  ללא שקיפות אין סמכות, לפני למעלה משנתיים יצאנו לרחובות לכיכרות ולגשרים בדרישה להסיר את החיסיון מעל הפרוטוקולים של ״קבינט הקורונה״.
מחינו נגד חוק הסמכויות שהעניק לראש הממשלה סמכויות בלתי מוגבלות, עוקפות כנסת ובג״צ תוך שימוש חסר גבולות בתקנות שעת חירום.
ממשלת השינוי שהוקמה במידה רבה הודות למחאה, אך אכזבה שכן במקום שתסיר את החיסיון מעל הפרוטוקולים של ״קבינט הקורונה״, תבטל את חוק הסמכויות, תצמצם למינימום ההכרחי את השימוש בתקנות שעת חירום, ותנקוט בשקיפות, ממשלת השינוי רק האריכה את חוק הסמכויות, ביקשה לאפשר לשב״כ לאכן אזרחים, הותירה את תקנות שעת חירום על כנן וכך גם את החיסיון על הפרוטוקולים. 

 

שקיפות היא ערך עליון במשטר דמוקרטי וחיונית לשיתוף פעולה בין האזרחים לרשויות ולציות להנחיות. מפלגת ישראל חופשית דמוקרטית תדאג שהממשלה הבאה תחדש את אמון האזרחים בפעולותיה באמצעות שקיפות.

מטה כלכלי חברתי

גבריאל עובדיה, ראש מטה 

Gabriel1_edited.jpg

ההתמודדות של האזרח עם הבעיות הכלכליות במדינת ישראל משמעותיות. המטה הכלכלי בראשות עלי ברוק יתמודד עם בעיות יוקר המחיה, מחירי הדיור, הריכוזיות ושחיתות בממסדים הכלכלי במדינת ישראל. המטה יפעל לחיזוק הרגולטורים הפועלים להקטנת המונופולים, יצא למלחמת חורמה בקבוצות האינטרס המפלגתיות ובגילדות המקצעיות.

 

ישראל סובלת כבר שנים מהזנחה בכמעט כל תחום של החיים החברתיים והכלכליים. החל מהפרטות והחלשת השרותים הציבוריים, דרך ריכוזיות מטורפת ומונופולים החו קים תחרות וגורמים ליוקר. חיה מהגבוהים בעולם המפותח. רמת השחיתות הפוליטית, הציבורית. והממסדית בישראל הינה גורם. וסף היוקר המחיה.

 

מטה לחברה וכלכלה יקדם מספר נושאים מרכזיים יחד עם המטות למלחמה השחיתות ומטה הממשל בכדי לחולל שינוי עמוק בממשל, במוסדות ובמרחב הכלכלי שיפתחו את הסתימות, יחלצו את הפקקים ואיפשרו הורדת יוקר המחיה ובמקביל פתרון משברי הדיור, התחבורה,

החינוך והבריאות. כולם יודעים מה צריך לעדות אבל המערכת הפוליטית מרוסקת חסרת כוחות רצון ופחדנית. מפלגת ישראל חופשית דמוקרטית תביא לחיים הפוליטיים לא רק יכולת לחימה, אומץ ונחישות אלא גם מהלכים חדשניים, מחולל שינוי בתחומי החינוך, הדיור, התחבורה בריאות וריכוזיות כדי להוביל את ישראל להיות חברה מתקדמת, הומנית, ליברלית ומובילה בעולם.

מטה הדרוזים

אדיב דגש, ראש מטה 

a846e48a-3767-42b9-9ba7-09e5731c9ac3.jpg

הדרוזים הינם דת ועדה ואזרחים כמעט בכל מדינות העולם. בכל מדינה באשר היא הדרוזים נאמנים למדינה ולמשטר וממלאים את מחויבותיהם כאזרחים. הדרוזים בארצנו נמצאים כאן מלפני קום המדינה ועם הכרזתה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודימוקרטית הדרוזים כרתו ברית עם היהודים ועד היום הזה נאמנים למוסדות המדינה ומשרתים בצה"ל. הדרוזים נחשבים כעדה ותרבות קולקטיביטית אשר מקיימת אורח חיים, ומנהגים ייחודיים לה. התרבות והאתוס הדרוזי מבוססים על סולידריות, אהבת האחר (حفظ الاخوان) וכבוד האישה. 
הדרוזים כיום נמצאים ומאיישים משרות מפתח בין היתר בתעשייה, בצבא, בהייטק, בבריאות, ברווחה ובכלכלה.

אנחנו בעד קיום בשלום עם האזרחים הערבים בארצנו, הנוצרים והמוסלמים כאחד. אנו נושאים את הדגל לשיוויון זכויות במדינת ישראל, ומתנגדים לחוק הלאום ולחוק קמיניץ.

מטה פוליטי

אבי אסיאס, ראש מטה 

WhatsApp Image 2022-09-04 at 4.06.21 PM (1).jpeg

המטה הפוליטי בראשות אבי אסיאס ירכז את הפעילות הפוליטית של המפלגה. שיתופי פעולה, חקיקה וקידום סדר יום אל מול השותפים הקואליציוניים העתידיים.

מטה השטח

יפתח תלמי, ראש מטה 

FcXvasSXwAEujIz.jpg

מטה שטח הוקם מאפס בחודש מאי, התחלנו לגייס שמיניות במודל שעשה אובמה בארה"ב ב - 2008, גייסנו חמישה חוגי בית בשבוע. מתוך כל חוגי הבית הצטרפו מאות פעילים ותומכים למפלגה וגדלנו מאד בארבעה חודשים. חרשנו את הארץ ופגשנו את אנשי המחאה וקהלים נוספים. נכים, גמלאים וצעירים.

המטה למאבק לזכויות הנכים והאזרחים הותיקים

ד"ר עמיחי תמיר, ראש מטה

עמיחי.png

לאורך שנים התעלמו ממשלות ישראל מזכויותיהם של אזרחים עם מוגבלות וצרכיהם הבסיסיים. אחד מערכי היסוד של מפלגת "ישראל חופשית דמוקרטית"  הוא: זכות כל אזרח במדינה להתקיים בכבוד. ד״ר עמיחי תמיר, איש מחאות עתיר ניסיון ומנהיג מחאת הנכים שעומד בראש המטה יפעל לקידום זכויות המוחלשים בחברה בידע ובנחישות המאפיינים אותו.

מטה המאבק לזכויות הנכים והאזרחים הוותיקים מבטיח לדאוג לשתי הבטחות מרכזיות:

  • השוואת קצבת הנכות לשכר המינימום במטרה לאפשר לנכים חיים בכבוד.

  • השוואת קצבת אזרח ותיק לשכר המינימום במטרה לאפשר לגמלאים לחיות בכבוד.

מטות המפלגה

.

bottom of page